Iskérka, sociální centrum denních aktivit

Centrum na podporu duševního zdraví - Rožnov pod Radhoštěm 

Týdny pro duševní zdraví 2019

 

 

 

 

Průvodce TDZ 2019

 

 

Aktivity byly podpořeny
z rozpočtu Sdružení Mikroregion Rožnovsko.

 

Proč realizujeme Týdny pro duševní zdraví?

Vycházíme z myšlenky, že informovanost veřejnosti snižuje neopodstatněný strach, zbavuje polopravd a předsudků, usnadňuje klientům jejich zařazení do běžného života či zaměstnání. Informovaný člověk může pomoci snížit závažné negativní aspekty, kterými jsou společenská izolace, ztráta přátel, snížené sebevědomí a pošramocené sebepojetí. Všeobecný postoj k duševně nemocným je ve společnosti hluboce zakořeněný a lze jej pozorovat ve stigmatizovaném jazyce, jenž je často používán k označování duševně nemocných lidí. Podobná slova zraňují a upevňují stigmata, kterými je duševně nemocný člověk již obklopen. Duševní nemoc je spojena s velkým množstvím mýtů, které prohlubují propast mezi duševně nemocnými a tzv. "zdravou" populací.

 

Můžeme něco změnit?

Zralý přístup okolí, který se zralým může stát jen a pouze tehdy, když fantazie a předsudky nahradí informace a poučení Dobrá informovanost je základem pro správnou pomoc. Nemoci si nevybíráme, ani ty duševní. Může se to stát nejen nám dospělým, ale i našim dětem.

 

    

 

 

Program září 2019

 

Výstava fotografií

 

Profil autora výstavy

Josef Bosák

 

 

Fotografuje od roku 2003, v roce 2004 se stal členem fotoklubu R9 v Rožnově pod Radhoštěm. Od té doby se zúčastňuje různých fotosoutěží a fotosalónu, díky kterým získal titul AFIAP a EFIAP. Podařilo se mu proniknout na stránky různých magazínů
a knih. Stranou nezůstaly ani výstavní síně. Podílel se na společných výstavách
s fotoklubem R9, tak i s dalšími autory, ale představuje i samostatné výstavy. Od roku 2009 se stává členem ČFFU a v roce 2012 se začlení do kolektivu Berounských fotoriků.

 

Pozornost zaměřuje k podobám člověka a k reportáži. Jelikož se pohyboval dlouhý čas mezi muzikanty, tak jej často zahlédnete mezi hudebními sku- pinami a pěveckými umělci. Další mohutnou inspirací mu přineslo cestování, kde se nejraději potuluje
po Balkáně a bývalých zemích Sovětského Svazu.

 

Zamiloval se do Arménie a Náhorního Karabachu, kterou každoročně navštěvuje. Nachází zde klid, mír a pokoru.

 

Poslední autorova výstava v Rožnově. byla v měsíci v lednu roku 2018 v Galerii na Radnici ze souborem fotografií "Co v Rožnově neviselo".

 

Výstava " Život v Kyrgyzstánu " je jeho poslední cestou, která se uskutečnila v červnu letošního roku. Zachycuje pestrý život lidí ve všech koutech této země při každodenních činnostech ale taky i několik pohledů na krásnou kra jinu.

 

www.fotobosak.eu

 

Den otevřených dveří v Iskérce

 

 

Přednáška s besedou - Lifehacking aneb Akademie selského rozumu

Jiří Doležal

 

úterý 24.9.2019 v 17 hod., podkroví Městské knihovny v Rožnově p/R, pro veřejnost

 

 

Anotace: Každý z nás je stále pod nějakým tlakem. Pořád po nás někdo něco chce. Lepší známky, lepší výkon, více práce. "To dáš, to zvládneš!" je sice super, ale mě vždy zajímalo jak. A právě o tom bude tahle přednáška.

 

Účastníci se dozví:
Jak funguje tvůj mozek (neboj, jen nutný základ).
Jak být efektivní (a přitom si to užít).
Jak mít více energie (a k tomu ušetřit za Redbully).
Jak se efektivně učit (zapomeň na biflování).

 

O autorovi:
Jmenuji se Jiří Doležal a jsem spoluzakladatel projektu motivačního diáře DOLLER
a doktorand oboru Finance na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Během studií jsem působil v akademickém senátu, účastnil se řady studentských i vědeckých soutěží,
stáží u nás i v zahraničí a právě to mi umožnilo si uvědomit, jak důležité je umět si zorganizovat čas a mít jasnou vizi. Věřím, že každý z nás si může plnit své sny
a pomoci tak změnit svět k lepšímu.

 


© Iskérka / hosting VALACHNET / titulní foto Fotografický herbář